sobota, 22 lutego 2014

Odpowiedni naStrój na Euromajdan?


  • W jakie słowa ubierasz swoje myśli?
  • Czy chcesz być wtedy modny, czy zależy Ci na tym, by czuć się komfortowo?
  • A może coś Cię uwiera i wprawia w zły naStrój?


Artykuł „Rewolucja nie ubiera się u Prady” zamieszczony w marcowym numerze „Glamour” (G+J Polska) jest autorstwa ukraińskiej dziennikarki modowej Olenki Martynyuk. Przedstawia ona swoje spostrzeżenia na temat ostatnich protestów na Ukrainie z perspektywy własnych doświadczeń życiowych. Opisuje m.in. przemianę, jaka dokonała się w niej, kiedy zdała sobie sprawę z powagi sytuacji w kraju - WirtualneMedia.pl

Artykuł w Glamour wywołał kontrowersje, choć część bojkotujących komentuje go ślepo;
większość Internautów nawet nie zapoznało się z tym - dobrym - tekstem ufając jedynie mocnemu nagłówkowi "Modne rewolucjonistki na Majdanie".
Dzisiejszy internauta jest jak android; skanuje tekst w poszukiwaniu punkt zapalnego; gdy go znajdzie włącza tzw. "hejt".
Lubimy przynależeć do jakiejś idei i nie zastanawiać się czy jest słuszna, czy nie; 
Lubimy bez sensu zapalać świeczki w oknach; udostępniać wirtualne łańcuszki, które nie niosą realnej pomocy; wypowiadać setki niepotrzebnych słów o tym, jak bardzo współczujemy.
Kochamy krytykować... wtedy zapominamy o empatii.

W kraju cebuli i kartofla nie panuje przekonanie o tym, że wypada mieć wiedzę, by napisać coś na temat. Wszędzie erudyci, specjaliści od sportu, mody, polityki i moralności.

Moda na Majdanie w detalach. 

Chodziłeś na lekcje historii, prawda?
Przypominasz sobie - ze szczegółami - opisywane stroje słynnych: rewolucjonistów, wojowników, przywódców, a nawet barbarzyńców i zbrodniarzy wojennych?

Polubiłeś kiedyś na Facebooku fanpage "naziści byli źli, ale dobrze się ubierali"?

Słuchałeś bez końca "Wind of Change" Scorpionsów?

Jeżeli nie wiesz, co łączy w/w to przeczytaj.
Nie rozumiesz nurtu Rebel Fashion oraz inspirowanymi nim zjawiskami, ważnymi dla nieczytelnej dla Ciebie grupy.
Tym też stoi współczesna popkultura - lansowaniem wzorca buntownika i rewolucjonisty - odwagi, honoru i wartości wyższych w ogóle.
Na ten krok decydowało się już wielu projektantów, twórców sztuki i artystów.
Żyjesz obok tych kontrastów i zupełnie Ci one nie przeszkadzają, a gdy Glamour opublikuje tekst odnośnie mody - w kontekście Majdanu - wariujesz.

Moda nie zna ograniczeń i kompromisów. Pogódź się z tym.
Oczy całego świata skierowane są na Ukrainę, co przyciąga różne środowiska, które lokują swoje myśli i emocje w kontekście tamtejszych wydarzeń. I mają do tego prawo.Jeżeli odmawiasz ludziom prawa do swobodnego formowania myśli to czym różnisz się od Janukowicza?


Lansowanie wzorca modnego rewolucjonisty.

To nie nowość i autorka "demonicznego" artykułu komunikuje się z hermetyczną grupą.
Po czym wkracza grupa urażonych bojowników, cenzorów wolności słowa, obrońców moralności i stara się ustawiać świat pod siebie. Jeżeli nie interesujesz się modą to skąd możesz wiedzieć, co jest dobre dla grupy, która się nią interesuje?
Nie zachowuj się tak, jakby autorka tekstu "Modne rewolucjonistki na Majdanie" kazała Ci wydrukować go i ciąć się kartką pod paznokciami. 

Jeżeli nie pohamujesz swojej wirtualnej odmiany kamieniowania, to niebawem będziesz miał pretensje do Radosława Majdana za to, że na czas protestów w Kijowie, nie zmienił imienia i nazwiska...Mikołaj Nowak


P.S. Pozwolę sobie na sarkazm; teraz Beyoncé pokaże Ci, jak ubiera się modna demonstrantka. Jej też dowalisz komentarzem?


kadry z TEGO OBURZAJĄCEGO teledysku:

W I Ę C E J   D Y S T A N S U ! ! !