wtorek, 21 stycznia 2014

"Sorry, ale taki mamy klimat"

Riposta Internautów:


"Sorry, takich mamy ministrów"

Nie cichnie burza w szklance wody po wczorajszych słowach Minister Infrastruktury i Rozwoju - Elżbiety Bieńkowskiej w Faktach po Faktach.
Szczera Wicepremier wypowiada się szorstko, idzie pod prąd, jest pewna siebie. Zwlekałbym jeszcze z porównywaniem jej do Margaret Thatcher ale tak silny charakter może dokonać wielkich rzeczy. A wielkie rzeczy wymagają niekiedy najwyższej ceny.

Jednak można pewne kwestie wypowiedzieć w bardziej neutralny sposób.
Logiczne, że ludzie spędzający nie ze swojej winy ponad 10 godzin w niesprawnych pociągu będą tą wypowiedzą rozczarowani.


Co byłoby gdyby rząd kraju zniszczonego przez tsunami powiedział:


Sorry, ale taki mamy klimat


?


Mróz zatrzymał pociągi.


Raptem dwa z czterech tysięcy innych pociągów, które wyjechały tego dnia.
W tej chwili nie powinniśmy się zastanawiać nad statystyką, ale pochylić nad tym, że jeśli chociażby jeden pociąg zatrzymuje niewielki mróz to chyba coś jest nie tak. Awarie się zdarzają, ale czy to był okres trzaskającego mrozu, niemal kataklizmu, zamkniętych szkół oraz miejsc pracy?W PKP materializują się problemy.

Albo same problemy. Podróżowałem wielokrotnie pociągami: wiem czym są zamarznięte toalety, nagłe zmiany temperatury w wagonach o podwyższonym standardzie, niedziałające gniazdka i to, co drażni najbardziej - spóźnienia.

Zatem może lepiej byłoby, gdybyśmy poszli o krok dalej ze szczerością i powiedzieli:

Sorry, takie mamy koleje?
I póki co, lepszych nie będzie. Brak perspektyw.
Przypomnę Wam raz jeszcze, że mówimy o PKP. PKP! 


Mikołaj Nowak